Spybot-S&D©®

Spybot od firmy Safer-Networking je plne funkčná aplikácia pre detekciu spyware, adware  a ďalšieho škodlivého kódu vo vašom počítači, pda alebo smartfóne, ktoré bežné antivírusovým programy zatiaľ nepokrývajú dostatočne. Spybot je šírený zdarma. Umožňuje vyhľadávať a likvidovať škodlivé kódy,  alebo údaje v registroch,  na základe vnútornej Spybot databázy, ktorú je možné aktualizovať online a imunizovať  prehliadače počítača, alebo celý počítač.

The cleaned up Start Center of Spybot-S&D 2.0 Beta 6

Spybot 2.0 beta

V čase písania článku je dostupný vo verzii 1.6.2 alebo 2.0.8 beta a stiahnuť ho môžete z nasledujúcej stránky: Spybot Download stránka .

Spybot je možné používať záaroveň aj s inštalovaným antivírusovým programom – odskúšané s antivírusmi NOD alebo Avast. Popri produkte Spybot, sú dostupné aj samostatné nástroje na analýzu a zobrazenie súborov – FileAnalyzer, RegAnalyzer – analýza registrov a RunAnalyzer – prehľady o dôležitých nastaveniach systému.

Vzhľad programu je možné upraviť pomocou šablón. Spybot je možné používať vo vzhľadávacom móde, alebo určitom stupni permanentnej ochrany. Imunizácia napríklad zabraňuje ukladaniu „Tracking cookies“  a.p. v Internet Exploreri, alebo Opere zatiaľ čo voľba pre rezidentný TeaTimer zabraňuje inštalácii akýchkoľvek súborov a nechá vám na výber vhodné pokračovanie.

 


One Response to Spybot-S&D©®

  1. I’d have to say that the best bet is to first research the soraftwe you’re going to download (this applies to both paid and free though). In many cases, a lot of free soraftwe can be good. Take Open Office for example. A really nice product, good for both small business and home use, supported by a great community, and completely free. There are also many other great free soraftwe products (tweetdeck, thunderbird, MSSE, PrimoPDF, Gimp, just to name a few), but also many big name ones that I’d consider bad. iTunes on a PC is horrible and often installs other stuff’. It can also be a pain to completely remove.The best thing to do is do a bit of research online before using any free soraftwe (or often paid).

Pridaj komentár