Linux Mint 13

Netrvalo dlho a vyšla ďalšia verzia populárneej linuxovej distribúcie Linux Mint 13 s  kódovým označením „Maya“. Je plne zdarma a  založený na komponentoch Ubuntu 12.04, Linux 3.2, MATE 1.2, Cinnamon 1.4 . Dostupný je v dvoch vydania, buď s prostredím stabilného desktopu MATE 1.2  alebo modernejšieho Cinnamon 1.4 ( vybudovaný na základoch Gnome3)ktoré predstavujú velmi dobré alternatívy k staršiemu štandartnému desktopu Gnome2, ktoré prestalo byť podporované väčšinou linuxových distribúcií, aby sa mohlo úsilie sústrediť na Gnome3 . Posledná báza Gnome2 bola premenovaná a MATE poskytuje rovnaký desktop ako Gnome2 s iným názvom a novou podporou v prostredí Gnome3. Obe prostredia sú v 32 alebo 64 bitovom režime. Zatiaľčo MAATE 1.2 je podporované väčšinou grafických kariet Cinnamon potrebuje 3D akceleráciu.

Linux Mint 13 je LTS verzia ( long-term support  – verzia s dlhou podporou) a bude podporovaná až do Apríla 2017.

Pozadia pre Linux  Mint 13

Pozadia pre Linux Mint 13

Ako štandartný vyhľadávač bol zmenený pre väčšinu štátov Yahoo namiesto pôvodného Google.

Štandartný vyhľadávač - Yahoo

Štandartný vyhľadávač - Yahoo

Multimédia

Jednou z najznámejších vlastností Linux Mint je , že má predinštalované kodeky pre najznámejšie mediálne formáty. V inštalácii nájdete niekoľko prehrávačov – GNOME MPLayer, Totem Movie Player a VLC Media Player.  Pre prehrávanie hudby je je pripravený Banshee. Pre kopírovanie a napaľovanie optických diskov používa Brasero.

Obrazy pre stiahnutie nájdete tu.

Diskusné fórum na tejto stránke.

 

 

One Response to Linux Mint 13

  1. Got Linux Mint 8 installed on my new Ferrari 200 neootbk. Everything seemed to work out of the box except with the wifi. I played around with the router and the nic manager and found that changing my router to G only and replacing the network manager with wicd fixed the problem with wireless getting dropped. I had tried the Ubuntu Netbook Remix and it would just freeze up way too much for the amount of memory this llittle notebook has. Linux Mint works much better on this little machine.

Pridaj komentár